Karbüretörlü sistem lpg li arçalarda lpg beyin arızası tespiti 0

LPG Beyin Arızası

 1: LPG beyin arızası sabahları motor ısınmadan stop ettiğnizde çok geç çalışıyosa (örnek 1 dakika gibi süre) diyafram özelliğni kaybettiği için karbüratöre aşırı yakıt yolladığından geç çalışmaya neden olacaktır bu durumda regülatörün değişmesi gerekir.

2: Aracın radyatör kapağını motor soğukken açın ve radyatördeki sıvıyı koklayın LPG kokusu duyarsanız LPG diyaframı yırtılmış demektir tamiri ve yedek parçası piyasada olmadığı için LPG beyni arızası olduğundan dolayı regülatörün değişmesi gerekir.

3: Motor sıcakken stop ettiğnizde örneğin bir dakika sonra geri çalıştıracaksınız çok geç çalışıyosa beynin üzerindeki kesici valf özelliğni kaybetmiş demektir araçta hem fazla yakıt yakmasına ve marş motorna aşırı yük bindiği için marş dinamosunun arıza yapmasına neden olacaktır bu durumda lpg beyninin ( regülatörün )  değişmesi gerekir.

4:LPG beyin arızası Araç motoru soğukken ilk çalıştığında aracın içine LPG kokusu alıyosa büyük ihtimal regülatörün içimdeki LPG beyni ve su diyaframları yıpranmış ve özelliğni kaybetmiş demektir gaz beyni ni değiştirdiğniz taktirde bu sorun ortadan kalkacaktır.Yorumlar


    Bu yazıya henüz bir yorum eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun!

Yorum Gönder

guvenlik